Mamak Sivil Toplum Kuruluşları Konferans Salonunda gerçekleşen şölen niteliğindeki toplantı, Genel Başkan İsmet TAŞ’ın açılış konuşması ile başladı. Genel Başkan konuşmasında, “1999 yılında bir grup arkadaşımız tarafından İç Anadolu’yu temsilen kurulan Birliğimiz, bu gün Türkiye’ye, Orta Doğu’ya, Balkanlara, Avrasya’ya, Avrupa’ya hitap edecek düzeye gelmiştir. Bu gün bu seviyeye gelmemizin tek bir nedeni vardır. “İnanmak!?”. Neye inanmak? Allah’a, Peygamber, vatanın birlik ve beraberliğine, milletin bölünmez bütünlüğüne, milletin kurtuluşuna, adalete, hakka, doğruya, güzele, iyiye kardeşliğe barışa inanarak bu günlere geldik. Onun için dedik ki, İç Anadolu Birliği sessiz çoğunluğun sesidir, kimsesizlerin kimsesi, siyaset üstü, partiler üstü, Türk’ü, Kürt’ü, laz’ı, Çerkez’i, Abaza’sı ile biz Türkiye’yiz dedik, Türkiye’yi kucakladık. Bundan sonrada kucaklamaya devam edeceğiz. Yeni arkadaşlarımızla birlikte tespit ettiğimiz hedeflere büyük bir inançla yürüyeceğiz. 82 il 900 ilçe de teşkilatlanmak hedefimizdir. Bunu burada deklere etmekten büyük gurur duyuyorum. Arkadaşlarımızın heyecanı, açacağımız yurt dışı temsilciliklerimiz bizi dünyanın en tanınmış STK arasına sokacaktır. “

Sayın Genel Başkan konuşmasına devamla, “Hayalimiz ne kadar büyükse, bu hayalin peşinden koşmak bizim boynumuzun borcu olmuştur. Çünkü Allah size hayal ettiklerinizi nasip eder. Bu güne kadar ülkemizin her meselesi ile ilgilendik. Sosyal, kültürel, ekonomik, küresel ve bölgesel konularda İç Anadolu Birliğinin fikri hep merak edilmiştir. Çünkü biz doğruları söyledik, biz gerçekleri söyledik, eyyamcılık yapmadık, koltuk değnekliği yapmadık, payandalık yapmadık, birilerine hoş gözükeceğiz diye gerçek dışı davranmadık. Kimsenin kuşkusu olmasın. İç Anadolu Birliği bugün olduğu gibi gelecekte de çizgisini asla bozmayacaktır.

Bizi bu kutlu yolda yalnız bırakmayan, her zaman yanımızda olan, şu an burada bulunan Ötüken Birliği Partisi Genel Başkanı Çağatay Körüklü ye, Osmanlı Ocakları Genel Başkanına, 15 Temmuz Platformu Genel Başkanına, Memur Dernekleri Genel Başkanına, Millet Partisi Genel Başkan Yardımcısına, Ak Parti Mamak İlçe Başkanına, Mesvak Başkanına ve diğer salonumuzda bulunan dernek, vakıf ve federasyon ve sendika temsilcilerine bir kez daha ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum.

Duamız Kutlu Davanın Kutlu İnsanları olmak. Bu kutlu davayı bütün insanlığa anlatmak, mücadelesini vermek en büyük hedefimiz. Bu anlamda Bülent Kumaş kardeşimin katkıları ile gazeteicanadolu.com internet gazetemiz yayın hayatına başlamıştır. 120 dilde çeviri yapılarak takip edilebilecek olan Web sitemiz icanadolubirligi.com insanlığın hizmetinde. Orada ne var? Orada Sakarya var, Çanakkale var, Hocalı var, Conk bayırı var, orada Türk Milletinin mücadelesi, orada Türkiye gerçeği var. Dava arkadaşlarımın olağanüstü gayretleri ile bu günlere geldik. Her birine huzurunuz da ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Burada bulunan STK Genel Başkanlarımızla ideallerimizde aynı, hayallerimizde. Hep birlikte Türkiye için Türk Milleti için omuz omuza mücadele etmekten büyük onur duyuyoruz. Birlikte hareket etmenin gücü, vatanımızı ve milletimizi muasır medeniyetler seviyesine çıkartacak, Türkiye’yi lider ülke yapacaktır. “

İç Anadolu Birliği Dernekler Fedarasyonu Genel Başkanı İsmet Taş son söz olarak, “TRT Kent EF canlı yayınında moderator kızımız şöyle bir soru sordu, “Başkanım nihai hedefiniz nedir?” Bizde , “Bu BAYRAK nereye dikilmek istiyorsa oraya dikmek” diyerek nihai hedefimizi deklere ettik.

Katılımlarınız için tekrar teşekkür ediyor, hepinizi Allah’ın selamı ile selamlıyorum.”

Genel Başkanın konuşmasından sonra, Dünya Aşıklar Derneği ozanları ve şairleri sahne aldılar. Araştırmacı-Şair-Yazar Songül Dündar’ın mükemmel sunumu ile başlayan şölen, Dünya Aşıklar Derneği Kurucu Başkanı Yakup Temeli, Aşık Selahattin Dündar, Şair Canan Özanaç Örenlioğlu, ve küçük Ozan Berk Örenlioğlu, Birbirinden güzel , türküleri, şiirleri ve atışmaları ile İç Anadolu Birliği Şölenine renk kattılar. Seyirciler tarafından büyük alkış alan ozanlarımız sahnede devleştiler. Dünya âşıklar Derneği Genel Başkanı büyük Ozan görmeyen sanatçımız Yakup Temeli’nin, “Benim babam Osmanlı. Ben Osmanlının torunu değil, evladıyım” sözü ile birlikte salonda büyük bir alkış tufanı koptu. Türkülerde şiirlerde, vatan, bayrak, millet temaları işlenmesi salonda duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Bu müzik ziyafetinin ardından, FOMGED Halk Oyunları Derneğinin sanatçıları sahne aldı. İç Anadolu Bölgesine has oyunları ile salondaki heyecanı doruğa taşıdılar. Profesyonel bir şekilde sundukları gösteri çok büyük bir beğeni topladı. Tamer Bozkuş’un öğrencileri tam not aldılar.

20. Yıl kutlama şöleninin sonunda Genel Kurula geçildi. Tek liste halinde girilen seçimde, İç Anadolu Birliği Dernekler Federasyonu Genel Başkanı İsmet Taş tekrar Genel Başkanlığa seçildi.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.