CHP, Ekrem İmamoğlu için geçtiğimiz hafta bağış kampanyası başlattı. İmamoğlu’na dört bir yandan destek yağdı.[İmamoğlu'na Destek İçin Sadece Bir Günde Toplanan Miktar! …
AK Parti ve MHP’nin itirazı ile YSK’nın iptal ettiği 31 Mart İstanbul seçimlerinin ardından adaylar yarışa başladı.

CHP Genel Merkezi ise Ekrem imamoğlunun seçim kampanyasına kullanılmak üzere destek kampanyası başlattı. Kampanyaya sadece bir günde tam 5 milyon lira bağış geldi.

Ekrem İmamoğlu için destek başlatılan destek kampanyası millet nezdinde karşılık buldu. Türkiye’nin her yerinden İmamoğlu’nun kampanyasına destek olmak için yardımlar yapılıyor ve İstanbul’a gelip çalışma sözü veriliyor.

Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek  CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu’na İmamoğlu’na destek kampanyasını da sordu. Kuşoğlu sadece bir günde 5 milyon lira toplandığını açıkladı. 

Zeyrek’in yazısından ilgili bölüm şöyle;

1 günde 5 milyon TL toplandı

Seferberlik demişken başlatılan kampanyanın durumunu merak ettim ve Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu’na sordum. Perşembe öğleden sonra duyurulmuştu kampanya. Haliyle sadece cuma günü bankalar açıktı. “Ne kadar toplandı?” diye sordum. “Yaklaşık 5 milyon lira” dedi.

Sadece Türkiye’den değil, yurt dışındaki Türklerden de büyük ilgi gördüklerine dikkat çeken Kuşoğlu, “Bu kampanya sadece para bağışlamakla ilgili değil. Demokrasiye olan desteğin gösterildiği bir seferberliğe dönüştü. Gelen mesajlar, insanın gözlerini dolduruyor” diye konuştu.

KAMPANYA ŞÖYLE DUYURULDU:

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.