Ülkemiz uzun zamandır ciddi bir güven bunalımında bulunmaktadır. Millet olarak yaşadığımız problemlerin en önemli sebeplerinden birisinin yöneticilerimizin antidemokratik uygulamaları olduğu yaşadığımız güven bunalımı ve krizler sebebiyle açıkça görülür hale gelmiştir.

Yöneticilerimizin ”Ben yaptım, oldu ” zihniyeti ile yaptıkları uygulamalar sebebiyle ekonomik krizler, sosyal ve siyasi çalkantılar yaşamaktayız. Ayrıca dış politikadaki inkar edilemez hatalar nedeniyle dışarıdan kuşatılmış durumdayız.

Oysa Yusuf Has Hacip, Kutadgu Bilig’de sağlıklı bir devlet idaresinin nasıl olması gerektiğini şu sözlerle açıklamaktadır. ” İyi bir kağan, yasalara saygılı olmalı, halka eşit davranmalı, paranın değerini korumalı, ticaret yollarını açık tutmalı, ülkede güvenliği sağlamalıdır.”

Biz ülkücüler, iktidarın başta din istismarı olmak üzere israf, adam kayırma, yolsuzluk, dar kadroculuk ve toplumu kamplara bölen uygulamalarına şahit oldukça yukarıda verdiğimiz ata buyruğundan ne kadar uzaklaştığımızı üzülerek fark ediyoruz.

31 Martta İstanbul ‘da yapılan Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin şüphe ve şaibe iddiasıyla iptal edilmesi seçimden günler sonra verilen mazbatanın geri alınması ülkemiz insanının adalete olan inancını had safhada zedelemiştir.

Seçimler, demokrasinin en önemli esaslarından birisidir. Seçimlere hile karıştırılması kadar, hile karıştırıldığı yalanı ve iftirasına meydan verilmeside ülkemiz adına utanç duyulacak bir demokrasi ve adalet ayıbıdır.

İşte tam da bu sebeple ülkücüler olarak 23 Haziran 2019 tarihinde tekrarlanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamını, mağdur ve mazlum eden zihniyete değil ”Şehr-i Emin” olarak gördüğümüz Ekrem İNANOĞLU ‘na teslim etme kararındayız.

Biz Türkçüler; her yerde ve her zaman hakkı tutmayı ve savunmayı Türk töresinin bir gereği olarak bildiğimiz için yapılan bu haksızlığı kabul etmiyoruz.

Ayrıca Adana’da Ziraat Mühendisliği Fakültesinde okurken ülkücü saflarda mücadele veren ve 12Eylül sonrasında Adana Emniyet Müdürlüğü’nde bizlerle birlikte 64 gün işkence gören rahmetli Ali Müdafa İMAMOĞLU ‘nun yeğenini amcasının emaneti olarak görüyoruz.

Emanete sahip çıkmanın gereği, mağdur ve mazlum durumdaki Ekrem İMAMOĞLU ‘nu, bizzat amcasının ülkücü arkadaşları ve onunla aynı değerleri paylaşan ülküdaşları olarak, hiç bir parti mensubiyeti taşımaksızın, seçimlerde oylarımızı vererek destekleyeceğimizi kamuoyuna alenen ilan ediyoruz.

Hasan ALBAY, Yılmaz DURAK, Süleyman ERBAŞI, Kemal ATA, Kazım AYAYDIN, Metin ÖNEY, Mesude ÖNEY, Mustafa KAFALI, Sevgi KAFALI, İskender ÖKSÜZ, Sakin ÖNER, Yakan CUMALIOĞLU,Şuayıp BOZFAKIOĞLU, Hüseyin TAVUKÇU, İbrahim OKUR, Derviş ORTAK, Nazif OKUMUŞ, Orhan KILIÇOĞLU, Osman Nuri BAHADIR, Mustafa YENİŞEKER, Bünyamin BALTA, Ali BAYKAN, Mehmet ÇALIŞKAN, Resul ATILGAN, Abdülkemal AKINER, Nusret DEMİR, Ertuğtul YILDIZ, Alpaslan ÖZDEMİR, Orhan KARTAL, Osman AYDIN, İbrahim AKKUŞ, Mehmet KARANLIKTAGEZER, Hikmet KOÇ, Ali KARAKAYA, Hasan KARADENİZ, Bülent ZENT, Mahmut ŞERBETÇİOĞLU, Zekeriya ŞERBETÇİOĞLU, Zeki KARABİNA, Nurbay ACAR, Habip SUİÇMEZ, Hakan ERMEMİŞ, Halim KÜÇÜKALİ, Hayati YURTÇU, Evren DÖLEK, Merrin ÖNDER HASİPOĞLU, Erdinç KILIÇ, Oğuzhan HASAR, Ali EKŞİ, Hakan ÇAKIR, Mustafa KARAHAN,Mustafa DÜZTAŞ, Murat ÖZDEMİR, Yaşar KARA, Süleyman SAKLI, Mehmet SORALİ, Süleyman HASOĞLU, Mehmet ÖNCÜ, Orhan BİRCAN, Murat ESİN, Mustafa BÜKE, Tevfik AY,Edip Mahir SEGEN, İbrahim YOLCU, Bahri BİLALOĞLU, Kemal ÖKTEM, Eyüp TAVUKÇUOĞLU, Latif SOLAK, Erdoğan SARIŞEN, Eyüp BAŞEL, Gökhan GÜRLEK, Abdullah ŞAŞÇI, Ahmet İLHAN, Çağatay KÖRÜKLÜ, Alpaslan KURTARICI, İbrahimSUNGUR, Mahmut KORKMAZ, Ahmet FULİN, Ahmet İNAN, Alpaslan KURTARICI, İbrahim SUNGUR, Mahmut KORKMAZ, Ahmet FULİN, Ahmet İNAN, Alpaslan DEMİRBAŞ, Doğan TUĞCU, Nizamettin CEVAHİROĞLU, Fuat ÇATALBAŞ, Mehmet Fahri AKIN, Fuat ÜNAL, Ekrem PAT,Oğuzhan BAYRAM, Yüksel KARAKAYA, Dursun AYDIN, Ali TÜYSÜZ, Osman KARA, Kaya HAZİNE, Aşkın CEYHAN, Atilla FİL, Şenol TURAN, Mustafa Kemal AYDIN, Yaşar AKTAŞ, Mustafa ÇAKIR, Selim TAHMAZ, Zihni PAMUKÇU, Yener YENİŞEKER, Serdar DEDE, Bahattin İPEK, Şahin ÇAKIR, Ahmet Refik SAKA, Ömer ÖKTEM, Cengiz GÖKÇE, Serkan DEDE, Bahattin İPEK, Nizamettin ARAS, Özcan AKBAŞ, Orhan YILMAZ, Mehmet NUSRET ESİ, Baki KANTAR, Coşkun TUTAL, Cengizhan YILDIZ, Eyüp AHİ, Faruk KAZANCI, Hatice ÖZ, Mustafa ÖZDEMİR, Murat YAPICI, Nizayi BEKTAŞ, Niyazi YILDIRIM, Recep YILDIZ, Ruhittin SÖNMEZ, Türkmen BAYRAKTAR, Uğur KARADON, Yağmur TUNALI, Yıldıran ÖZEL, Yusuf CEBE, Zekai KAYHAOĞLU, Murat Yüksel ÖNER.

TÜRK AYDINLATMASI PLATFORMU- Halil KONUŞKAN- İhsan YAVUZ

ÖTÜKEN BİRLİĞİ PARTİSİ- Murat KEÇİK

TÜRK DÜŞÜNCE HAREKATI

YUSUFİYELİ ÜLKÜCÜLER VAKFI- Recep KÜÇÜKİZSİZ

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.