İTÜ Mezunlar Derneği’nin öğrenci platformu olan İTÜ Mezunları Derneği Kulübü tarafından 2016’dan beri her sene düzenlenen DFS (Different Futures Summit) Farklı Gelecek Zirvesi, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde aynı bölümü bitirmiş fakat okuduğu bölümden çok farklı alanlarda kariyer yaparak başarılı olmuş mezunları bu yıl da aynı panelde buluşturdu.


İTÜ Mezunlar Derneği’nin öğrenci platformu olan İTÜ Mezunları Derneği Kulübü tarafından 2016’dan beri her sene düzenlenen DFS (Different Futures Summit) Farklı Gelecek Zirvesi, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde aynı bölümü bitirmiş fakat okuduğu bölümden çok farklı alanlarda kariyer yaparak başarılı olmuş mezunları bu yıl da aynı panelde buluşturdu.

“Bölümün Hayallerinin Önüne Geçmesin” mottosu ile yola çıkan DFS, okuduğu bölüm doğrultusunda kariyer yapan alanında lider mezunlara da yer vererek gelecek planları konusunda kararsız gençlerin kariyer planlama ile ilgili soru işaretlerini ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Bu organizasyonun temel hedefi üniversite öğrencilerine eğitim hayatında ve ileriki kariyer yolculuğunda ışık tutmak, fark yaratmalarını sağlamak için ilham kaynağı olmaktır.

DFS, kurumsal hayattan girişimciliğe, sanattan spora birçok farklı alanda yol almış tanınmış isimlerin katılımıyla gerçekleşen paneller ve konuşmalar şeklinde ilerledi.

Remax Dünya Rekortmeni Evrim Kırmızıtaş Başaran da İTÜ Jeofizik Mühendisi mezunu, kariyer yaparken ailenini de önemine değinen Kırmızıtaş, “Ailenizi arkanıza alın, onların desteği ile hedefinize ulaşmak için sınırları aşın” diyerek başarısının sırrını açıkladı.
“Engelsiz DFS”te işitme engelli öğrencilerin de faydalanabilmesi için sahnede işitme dili çevirmeni oturumlara eşlik etti.

DFS ile birlikte hayata geçirilen “Kitap Projesi”nde ise katılımcı, konuşmacı ve organizasyon ekibinin temin ettiği kitaplar ihtiyaç sahibi ilkokul, ortaokul ve lise kütüphanelerine yardım için toplandı.

DFS’19 (Different Futures Summit) Farklı Gelecek Zirvesi,  20-21 Şubat 2019 tarihlerinde, İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde bulunan Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti.

DFS’19 KONUŞMACILARI: 
-İlber Ortaylı, Akademisyen 
-Celal Şengör, Akademisyen 
-Steven Young, Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı 
-Cem Yaşar Özey, Morhipo.com CFO 
-Selçuk Aydemir, Yazar-Senarist-Yönetmen 
-Sevginar Baştekin, 1K Kimya kurucusu 
-Evrim Kırmızıtaş Başaran, Remax Dünya Rekortmeni 
-Kaan Çaydamlı, Radyo Yapımcısı 
-Aykut Burak Çelikkanat, Stampoli Tekstil kurucusu 
-Özlem Çelikkanat, İpekyol Mağazacılık ve Tedarik Direktörü 
-Şevket Çekikkanat, Flormar CTO 
-Şükrü Genç, Sarıyer Belediye Başkanı 
-Emre Ulusoy, Hadi Kurucusu 
-Gökhan Örün, Hadi Kurucusu

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.