Hilmi Saral Biyografisi

Doğum Yeri : Trabzon/ Türkiye
Doğum Tarihi : 1.1.1956 –

 Hilmi Saral

Hilmi Saral 1956 yılında Trabzon’da doğdu. Trabzon Fatih Eğitim Enstitüsü Türkçe bölümünden mezun olan Saral, lisans eğitimini 1992 yılında Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Saral, 1979 yılında öğretmen olarak göreve başladı.

Hilmi Saral Kars, Eskişehir, Gümüşhane, Yozgat ve Ankara’da çalıştı. 13 yıl görev yaptıktan sonra Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü APK Dairesine uzman olarak atandı ve 2005 yılında emekli oldu.

Lise yıllarında CHP Gençlik Kolları aktif üyeliği, Eğitim Enstitüsünde okurken Karadeniz DEV-GENÇ üyeliği ve yöneticiliği yapan Saral, Atatürk’çü Düşünce Derneği’nin ilk üyelerinden biridir.

Trabzon Kurultay Delegesi olan Saral, 2002 yılında CHP’den milletvekili aday adayı, 2007 Genel Seçimleri’nde ise millletvekili adayı oldu.

Saral, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Hilmi Saral 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde CHP Trabzon Of Belediye Başkan adayıdır.

 

Of'ta Millet İttifakı Mitingi'Başkan Adayı Hilmi Saral Oflulara Seslendi

Yaklaşan belediye seçimlerine ilişki proje ve OF İlçesinde ,sorunların çözümüne ilişkin Hilmi SARAL bilgiler verdi. Miting Tam Saatinde 15:30 da başladı. Chp Trabzon milletvekili Ahmet KAYA, İyi Parti Trabzon milletvekili Hüseyin ÖRS, Chp Trabzon il başkanı Güzide UZUN, İyi Parti Trabzon il başkanı Azmi KUVVETLİ, Kadın kolları , gençlik kolları Mitinge katılan isimlerdi.

Chp Milli İttifak OF Belediye başkan adayı Hilmi SARAL, bitçe konusunda mevcut belediye başkanına sorular yöneltti. Hilmi Saral konuşmasına;

Milletin babası durumundaki Cumhurbaşkanı, çocuklarının bir kısmına kaka çocuk, bir kısmını cici çocuk ilan etmiş, birini almış sırtına, birini de hain ilan etmiş. Böyle babalık olur mu? Böyle analık olur mu? Çocuklarının arasında ayrım gayrım yapan ana baba evinde huzur olur mu? Türkiyenin o yüzden beka sorunu var. Çünkü evde huzuru bozan var. Evde birliği bütünlüğü sağlaması gerekenler, evdeki huzuru bozmanın yollarını arıyorlar. Kendilerinden olmayanlara, hain diyorlar, terörist diyorlar.

OF ta bir umumi tuvaletin olmayışından bahseden OF Belediye başkan adayı Hilmi SARAL, “Perşembe günleri köyden gelen vatandaşlarımızın Of ta akraba yakın eş ve dostlarının evine giderek ihtiyaçlarının giderilmesi OF u yönetenlerin ayıbıdır dedi. Bizler göreve geldiğimizde ilçemizin bu sorununu çözecek , dışarıdan gelen OF a il ayak basanlarda bu ayıbımızı göstermeyeceğiz “ dedi.

Trafik sorununun OF ta artık aşılması gereken bir sorun haline geldiğini söyleyen Hilmi SARAL, ilk etapta geçici çözüm olarak sahildeki yerin ,sonrasında kalıcı olarak katlı otopark projesinin devreye gireceğini belirtti. OF a özel plakaları kıymeti değer fiyatlarla oflulara satıyorsunuz ama o sattığınız plakaların araçlarına park çözümü sunmuyorsunuz dedi.

CHP Millet ittifakı OF Belediye başkan adayı Hilmi SARAL ın sözü mitinge katılanların alkış ve tezahüratlarıyla devamlı kesilirken, son günlerde OF ta yapılmış  mitinglere gösterilen ilgiden daha bir fazla katılım olduğu gözlendi.

BÜLENT KUMAŞ

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.