Türkiye distribütörlüğünü Şahsuvaroğlu Dış Ticaret’in yürüttüğü Güney Koreli 4×4 uzmanı SsangYong’un, Pick-Up segmentinde Musso Grand modeli SsangYong Showroomlarında sizleri bekliyor.

 

Güçlü ve Konforlu MUSSO GRAND!

Musso Grand,  2002 yılında Musso Sports, 2006 yılında Actyon Sports ve 2012 yılında da Korando Sports ile devam eden SsangYong Pick-Up efsanesinin 4. jenerasyonu olarak bizi selamlıyor.

Musso Grand cesur, güçlü ve kaslı görünümünün altında kullanıcısına güvenlik, konfor ve performansı birlikte sunuyor.

Göze çarpan radyatör ızgarası, merkezden uzanan krom çizgisi ile belirgin bir kimlik oluştururken, ön ve yan kas çizgileri ile kavisli yüzeylerin çarpıcı bir karışımını sunuyor. Hacimli yan karakter çizgisi sağlam, dengeli bir estetik ve dinamik bir kişiliği ortaya çıkarıyor.

Dairesel sis lambaları, Musso Grand’a sofistike bir dokunuş katıyor.

Sürücü kabininin iç tasarımı, sürücüye keyifli bir sürüş yaşatırken, her şeyin elinin altında olması ergonomik ve kolay bir kullanım sunuyor. Geniş arka koltuk mesafesi, kabin içi geniş ve kullanışlı cepler, uzun yolculuklarda yorgunluğu azaltmak için dizayn edilmiş rahat koltuklar, akıllı anahtar, üst düzey hoparlör ekipmanları yüksek kaliteli ses çıkışı sağlıyor ayrıca 8’ multimedya ekranı ile Musso Grand kullanıcılarına konforlu ve keyifli bir seyahat vadediyor.

Musso Grand, Rexton G4 ile Aynı Alt Yapıya ve Teknolojiye Sahip

Musso Grand’ın gövdesi %79,2 oranında yüksek mukavemetli 4 katmanlı şasiye sahip. Otomobil endüstrisinin ilk 1,5 GPa* ultra yüksek mukavemetli çeliği ile üretilen Pick-Up’ı olmasıyla birlikte Musso Grand Rexton G4 ile aynı kasa yapısını, teknolojiyi ve donanım zenginliğini paylaşıyor. Böylece kabin içindeki emniyetli alan en üst düzeye çıkarılmış durumda iken konfor da en üst seviyede tutuluyor. .Ayrıca Korando, %70,8 artikülasyon ses indeksi ile geçmiş versiyonları ve rakipleri arasında yapılan karşılaştırmalarda sessiz bir sürüş konusunda da ne kadar iddialı olduğunu gösteriyor. Tüm bunlar gözönüne alındığında, Musso Grand kullanıcılarına dört katmanlı mükemmel çelik  gövde içinde olağanüstü sessizlik ve son derecede güvenli bir sürüş sağlıyor.

**“Giga-çelik” olarak adlandırılan kategori en az 1 gigapascal (GPa) çekme mukavemeti, yani milimetrekare başına 100 kilogramdan fazla kuvvete dayanabilir (yani, yaklaşık küçük tırnak büyüklüğünde bir parça).

Musso Grand oldukça dayanıklı bir araç olmasının yanında SsangYong’un güvenlik konusunda asla taviz vermediğini kanıtlar şekilde,  çift hava yastığı, cruise kontrol,  ESP, Fren Destek Sistemi (BAS)

Elektronik Fren Kuvveti Dağılımı (EBD), Çekiş Kontrol Sistemi (TCS), Yokuşta Kalkış Asistanı (HSA)

Acil Durdurma Sinyali (ESS), Devrilme Koruması (ARP), Tepe İniş Kontrolü (HDC) gibi güvenlik sistemleriyle donatılmış olarak geliyor.

Musso Grand, Korando Sports’a göre 112 kg daha fazla yük kapasitesine sahip olup size bulunmanız gereken her ortamda mükemmel bir şekilde eşlik eder. İster şehiriçi, ister çiftlik, ister şantiye her ortamda kusursuz bir yol arkadaşıdır. Hem sizin hem sevdiklerinizin güvenliği ile konforunu düşünür.

Musso Grand’ın, uluslararası lansmanı 2019 Cenevre Motor Show’da (Palexpo)  5 Mart Salı günü gerçekleşti.

 

Sen geleceği hayal et, SsangYong yapsın!

 

Kampanya:

 

2019 Model Musso Grand Lansmana özel çok cazip fiyatlarla ve 50.000 TL / 12 Ay/ %0 faiz fırsatıyla sizi SsangYong showroomlarına bekliyor.

 

SsangYong

SsangYong Motor’un varlığı, daha iyi bir gelecek için aşılan sınırlar ve üstesinden gelinen zorluklardan oluşan bir tarihtir. Kore’nin otomotiv endüstrisinde başı çeken üreticilerden olarak SsangYong, 1954 yılından bu yana, şirketin kalite mühendisliğiyle mümkün kılınan gelişmiş stil ve üstün performansından ötürü saygı uyandırmıştır.

 • 1954 Ocak Ha Dong-Hwan Motor Fabrikası kuruldu.
 • 1965 Aralık Kore Örnek Şirket Ödülleri’nde, Ulaştırma Bakanlığı tarafından ödüllendirildi
 • 1966 Mayıs H7H R-66 otobüslerinin Brunei’ye ihracatı başladı
 • 1988 Mart Şirket ismi SsangYong Motor Ltd. Şti. olarak değişti
 • 1988 Aralık [Korando Family], aile arabası (Station Wagon) tipi araç tanıtıldı
 • 1992 Ekim Benzinli motor geliştirmek amacıyla Mercedes Benz AG ile stratejik ortaklık konusunda anlaşmaya varıldı
 • 1993 Temmuz Dört çekişli (4WD) aile aracı [Musso]’nun üretimine başlandı
 • 1996 Temmuz [New Korando] tanıtıldı
 • 1997 Ekim Lüks Sedan [The Chairman]’in tanıtımı yapıldı
 • 1998 Haziran [New Musso] piyasaya sürüldü
 • 2000 Ekim ‘Korando’, ®Energy Winner 2001 ödülünü elde etti
 • 2001 Eylül Üst sınıf Sportif Arazi Aracı olarak  [Rexton]’ın tanıtımı yapıldı
 • 2002 Kasım ’32. Kusursuz Teknoloji Geliştirme Yarışması’nda ‘Başbakanlık Ödülü’
 • 2004 Mart [Rodius] piyasaya sürüldü
 • 2005 Ekim [Actyon] Kore’de piyasaya sürüldü
 • 2006 Temmuz [Rexton II], ‘Kore Kullanıcıları’ tarafından ®Energy Winner 2007 ile ödüllendirildi
 • 2011 Mart  Mahindra & Mahindra Ltd. ile birleşildi
 • 2012 Ocak [Korando Sports]’un tanıtımı yapıldı
 • 2012 Ocak ‘Korando’ aşırı soğuk hava şartlarında yapılan Kuzey Avrupa yarışını kazandı
 • 2012 Aralık Pyeongtaek’teki Yeni Tasarım Merkezi tanıtıldı
 • 2015 [Tivoli[, Makyajlı Korando Sports, Rexton W ve Rodius Türkiye pazarında
 • 2016 ünlü tasarım firması Pininfarina’yi bünyesine kattı
 • 2016 [XLV] piyasaya sürüldü.
 • 2018 (Rexton G4) piyasaya sürüldü.

     

 

Sadece en iyiyi hedefleyen SsangYong Motor, yüksek sürüş performansı sağlayan ve şirketin gerçek kimliğini yansıtan yeni tasarımlarla birlikte teknolojiler geliştirmektedir. 

 

Şahsuvaroğlu Grup

 • 1966 yılında kurulan, 2007 yılından bu yana ise SsangYong markasının Türkiye Distribütörlüğünü yapan Şahsuvaroğlu Grup, bugün 17 adet satış noktası ve 35 adet servis noktası ile tüm ülkede 50 yılı aşan tecrübesiyle hizmet sunuyor. Trafikte 15.000’den fazla SsangYong marka araç bulunuyor.
 • SsangYong, “%100 Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti” ve “%100 Yedek Parça Bulunurluğu Stratejisi”ni kendisine ilke edinmiş, 4×4 uzmanı Güney Koreli SsangYong’un SUV, Pick-Up ve şimdi de Crossover segmentinde yeralan araçları Rexton G4, XLV, Korando Sports, Musso Grand  ve Tivoli’dir.
 • Ssangyong, İstanbul (Yenibosna, Tuzla, Maltepe), Bursa, Erzurum, Mersin, Antalya, Adana, Ankara, Çorlu, Trabzon ve İzmir’de bulunan modern plazalarında, “Satış”, “Servis”, “Yedek Parça” ve “İkinci El Satış Hizmeti” olarak tüm müşterilerine sunuyor.
 • Türkiye Distribütörlüğünü Şahsuvaroğlu Dış Ticaret’in yürüttüğü, Alman teknolojisi ile Güney Kore mükemmelliğini sunan Ssangyong, “Geri Alım Politikası” ile rakiplerinden ayrışıyor. Hiç bir koşul sunmadan, SsangYong alan müşterilerine, yapılan sözleşme ile 4 sene içinde araçlarını hangi dönemde hangi bedel ile geri satabileceğini garantileyerek geri alım güvencesi veriyor.
 • 000 metrekare alana sahip yedek parça merkeziyle, 5 yıllık ihtiyaç düşünülerek oluşturulmuş yedek parça stoğu sayesinde ülkenin batısından doğusuna, uygun fiyatlarla en hızlı şekilde yedek parça temin ediyor. 60 yıllık SUV deneyimi ve %100 yedek parça bulunurluğu ile SsangYong müşterilerinin isteklerine anında cevap verebiliyor.
 • SsangYong’un, ülkemizde 10 ilde toplamı 91.100 m² olmak üzere $350 milyon yatırımla 14 plaza yatırımı bulunuyor.

 

Ayrıntılı bilgiye,  www.ssangyong.com.tr adresinden de ulaşabilirsiniz.

Bilgi: Şahsuvaroğlu Grup – SsangYong Pazarlama – Murat Gültekin / 0530 7704705

mgultekin@sahsuvaroglugrup.com.tr / pazarlama@sahsuvaroglugrup.com.tr

 

…BÜLENT KUMAŞ…

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.