ZEONEM MÜLAKATI

  1. ZEONEM NEDİR?

Havalandırmanın az ya da yetersiz olduğu Özellikle Kapalı olan yerler de Nem ve rutubeti dengeler. Küf oluşumunu ve bayat kokuyu Absorban eder. Nem, rutubet ve küf kokusu ile iyon değişikliği sağladığı için reaksiyon etkisi sağlar. Az ya da hiç havalandırılmayan mekânlarda havadaki nemi azaltarak, nemden etkilenen eşya ve ortamı korur. Bulunduğu ortamdaki nem oranını sabit tutar.

  1. İÇERİĞİ NEDİR?

Klinoptilolitin kimyasal formülü (Na0.5K2.5) (Ca1.0Mg0.5) (Al6Si30) O72.24H2O dur. Açılımı Hidrat Sodyum Potasyum Kalsiyum Alumüno Silikat, kısaca Potasyum-kalsiyum-sodyum Alumino silikadır.

Klinoptilolit’in yapısındaki Na+, K+, Ca+2 ve Mg+2 iyonları değişebilir iyonlar olarak bilinmektedir. Bu iyonlar, aluminosilika yapısını bozmadan, sulu solüsyonlardaki diğer katyonlar ile kolayca yer değiştirebilmektedir. Bu olay iyon değişimi ya da katyon değişimi olarak bilinmektedir. Amonyum, kurşun, civa ve diğer ağır metaller gibi zararlı elementlerle yer değiştirerek temizlik yapmaktadır.

  1. İNSAN SAĞILIĞINA ETKİLERİ NEDİR?

Doğal bir üründür. İnsan sağlığına asla zarar vermez. İçerik ve iyon değişikliği yapabilmesinden dolayı Gıda, ilaç ve Kozmetik sektöründe kullanılan bir üründür. Toz formunda olduğu için sadece toza karcı alerjisi olanlar için eldiven ile temas edilmesi öngörülür.

  1. ÇALIŞMA PRENSİBİ NEDİR?

Kinoptilolit, çeşitli toksinler, mantarlar ve ağır metaller için bir mıknatıs görevi görür ve iyon değişimi sayesinde kendi bünyesine hapseder. Hapsolmuş ağır metaller ile klinoptilolit ile atılır. Havada bulunan kokuları doğal bir reaksiyon sonucunda tamamen kendi bünyesine hapseder. Kokuyu yok ederken aynı zamanda ortamın doğal havalandırmasını, tazelenmesini sağlar. Mikron boyutundaki Toz formu koku emici, uzun etki süresi ile de benzerlerinden farklıdır.

Koku Giderici Jeller gibi havada bulunan ve koku problemini yaratan bileşikler üzerindeki organizmaların sülfür bağlarını tamamen doğal bir reaksiyon ile parçalar. Bu reaksiyon sonucunda koku bileşiklerini zararsız ve etkisiz hale getirerek Kokuyu kendi bünyesine absorban eder, parfüm ve diğer kimyasallar gibi maskelemez.

  1. NERLERDE KULLANILIR?

EV TİPİ: Buzdolapları içinde oluşan ve sakladığınız yemek, sebze, meyve ve diğer ürünlerin birbirlerine geçirdiği kokuları yok eder. Ayrıca ürünlerin bozulmasını geciktirir ve benzeri zararlı mikro organizmaların yaşam şartlarını oluşturacak ortamı yok eder.

Zararlı haşarat, sinek ve böcek oluşumunu en aza indirir. Koku problemlerine neden olan moleküler yapıların kaldırarak kokuyu giderir.

ZEONEM Paketi, banyo, mutfak, karavan, otel odası, tekne, iş yeri, ofis, arşiv, depo, bebek odası, gardırop, Buzdolabı,  gibi alanlarda nem ve kokunun istenmediği her yerde etkilidir. Güvenle kullanılarak hijyen bir ortam yaratılmasına yardımcı olur.

ENDÜSTRİYEL TİP: Hamam, Restoran mutfağı, Otel Çamaşırhanesi, Arşiv, Soğuk hava deposu, İşyeri Soyunma dolapları, Hastaneler, Fabrika depoları, Kasap Buzdolabı, Balıkhane gibi alanlarda nem ve kokunun istenmediği her yerde etkilidir. Güvenle kullanılarak bir ortam yaratılmasına yardımcı olur.

Günümüz insanı olarak bizler bu konuda bilinçli davranmaya çalışıyoruz. Çevreyi ve doğalı korumanın önemini biliyoruz, soluduğumuz havanın kirli olmasından yakınıyoruz, yiyeceklerimizin doğal olmasına, marketten aldıklarımızın raf ömrü süresine ve katkı maddesi içermeyen ürünler olmasına, önem gösteriyoruz lakin yine de toksin denilen o zehirden kurtulmamız bireysel olarak çabalarımızla pek mümkün olmuyor.

 

Toksinlerden kurtulmak için neredeyse her diyetisyenden bir tavsiye alıyoruz, doğal sandığımız sebze suları ( detoks meyve suyu ) içiyoruz ki o sebze ve meyvelerin üzerinde tarım ilacı fazlasıyla mevcut ve bu organlarımızı fazlasıyla kirletiyor. Ne olduklarını tam olarak bilmediğimiz detoks programlarını takip ediyoruz. Bunları bazen bilinçli bazen de bilinçsiz yapıyoruz. Bilmeden belki de kendimize zarar veriyoruz.

Bülent KUMAŞ

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.