Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı HHHHHHH-576x1024.jpg

Aynı zamanda Adalet Partisi (AP) Samsun il Başkanı da olan, Türkiye Toplumsal Uyuşturucu ile Mücadele Eğitim Derneği Başkanı Cemal Olgun, derneğin çalışmaları ve hedefleri ile ilgili bilgi verdi.
Sohbet tadında geçen röportajımızı keyifle okuyacaksınız.
Bülent KUMAŞ:  Uyuşturucu, günümüz gençliğinin en büyük problemi. Derneğinizin kuruluş amacı nedir?
Cemal ONGUN: Projemizi ilk olarak Samsun İl emniyet Müdürlüğü’nün verdiği 29 Ekim resepsiyonunda tanıtma fırsatında bulunduk. Projemiz büyük ilgi gördü. Derneğimizin amacı; Uyuşturucu ile mücadele anlamında illerde, ilçelerde ve mahallelerde, mülki amirlerin gençlerle birlikte sanatsal faaliyetler yapması, sportif faaliyetler ve halı saha turnuvaları düzenlemesi gibi faaliyetlerle, gençlerin birbirleriyle kaynaşmaları, birlik ve beraberliklerinin tesis edilmesidir. Bunun yanında, müzisyenlerimiz gençlerimize ders verebilir. Konserler düzenlenebilir.
Bülent KUMAŞ: Kurumsallaşma anlamında ne yapacaksınız?
Cemal ONGUN: Projemizi komuoyuna duyurduktan sonra , konuya hassasiyetle yaklaşan bir çok ilimizden telefon aldık. Devletimizin kamu kurum ve kuruluşlarıyla irtibata geçerek, diğer il ve ilçelerde şubeleşmeye gideceğiz.
Bülent KUMAŞ: Projenin ülke çapında ses getirmesi ne yapmayı düşünüyorsunuz?
Cemal ONGUN: Uyuşturucu şu an ülkemizin en önemli gündemi. Uyuşturucu demek, gençlerin genetiğiyle oynanması demek. Sesimizi duyurabilmek için, STK’lar ve ve basınla sürekli diyalog halinde olmamız gerekiyor. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığıyla hareket etmeyeceğiz. Bu konuda ülkemizde duyarlı olan dinamiklerin olması gerekiyor. Gençlerimizi kazanmak istiyoruz.  Ayrıca bu sadece ülkemizin değil, dünyanın da bir sorunu haline geldi. Biz de bu konuda ne yapabiliriz diyerek bir yola çıktık. Birlikte hareket edersek bu yolda büyük gelişmeler kaydedeceğimize inanıyorum.
Bülent KUMAŞ: Projenin etkileri görülmeye başladı mı?
Cemal ONGUN: Evet, projemizin etkileri görülmeye başladı. Bir projeyi tanıttıktıktan sonra beni Kocaeli’den aradılar. Projemiz için bize teşekkür ettiler. Burada geçlerimiz için spor tesisleri kurulmuş. “Gençlerimizin nefes almasını sağladınız” dediler bize. Devletimizin, gönüllülerin, STK’ların ve basının da desteğini alarak projelerimizi ülkemizin geneline yaymak istiyoruz. Biz, gençleri yeniden topluma kazandırmak istiyoruz.
Bülent KUMAŞ: Son olarak ne söylemek istiyorsunuz?
Cemal ONGUN: Projemiz partiler üstü bir projedir. Tüm siyasi partilerimizin desteğini bekliyoruz. Biz, gençlerimizin uyuşturucu batağından kurtularak, ülkemize yararlı bireyler haline gelmesini istiyoruz. Gençlerimizin sanatla, sporla, etkinliklerle kaynaşarak bir araya gelmesini amaçlıyoruz. Devletimize, STK’lara, basınımızın desteğine ihtiyacımız var. Biz, banane deyip bir kenara çekilmek istemiyoruz. Uyuşturucu, çağımızın vebası haline geldi. Bu hastalıkla en kısa sürede mücadele etmeye başlamazsak, sonu çok kötü olabilir. Gençlerimiz, bizim geleceğimizdir, her şeyimizdir.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.