Şirket akıllı saat modellerinde sürekli sağlık vurgusu yapıyor ve fitness özelliklerini de öne çıkartıyor. iPhone tarafında ise bu akıllı saat ile entegrasyon konusunda oldukça iddialı. İşte yeni çıkan detaylara göre Apple şirket için yeni bir pozisyon için iş ilanı açtı. Bu iş ilanında ‘fitness’ vurgusunun yapılması gözlerden kaçmadı.

KAN ŞEKERİ DE ÖLÇEBİLECEK AKILLI SAAT GELEBİLİR

Apple iş ilanını ‘Düzenleyici Proje Yöneticisi’ olarak açtı. Aynı zamanda burada fitness konusunda çalışabilecek birisi aranıyor. Detaylarında ise iPhone ve Apple Watch’un sürekli gelişen bir sağlık ve fitness uygulamalarına odaklandığı yazıyor. Hatta bu pozisyona gelecek kişi için daha aktif ve sağlıklı bir yaşam için ‘harika bir şeyler’ yapmaya hazır olun diyor.

Forbes’ta yer alan habere göreApple çok daha gelişmiş bir fitness takipçisi üzerinde çalışıyor. Apple’dan Niel Smith de tıbbi olarak konumlandırılan cihazlarda yer alan sensörlere vurgu yapıyor. Apple’ın daha önce de gelişmiş sağlık teknolojileri üzerinde çalıştığı öğrenilmişti. Başlangıç ​​olarak, muhtemelen Apple Watch için kan şekeri izlemeyi araştırıyor ve Rockley Photonics adlı bir şirket ile çalışıyor olabilir.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.