Alınan bilgiye göre AA muhabiri, VU Inspection and Stamping, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı heyeti kapsamında, Türkiye'nin ana yerli dijital takografının üretimi ile ilgili gözlemler yapmak için faaliyet yürütmekten bir yönetmelik üreticileri ASELSAN'ı ziyaret etti.

Cihazın arz ve talebi hakkındaki bilgi, üretim ve tedarik süreçleri, dijital takograf cihaz üretimi hakkında bilgi, Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede başkanlığındaki heyete aktarılarak paylaşıldı.

2008 yılında dijital takografa geçiş ve daha sonra ulaşım için kullanılan ve takograf kullanması gereken model araçlar Temmuz'a kadar uzatıldı. ASELSAN, piyasalardaki talebe hızla cevap verebilmek için aylık üretim kapasitesini artırmaya karar verdi.

ASELSAN tarafından geliştirilen STC-8250A Dijital Takograf Cihazı, aracın hızını ve otomatik veya yarı otomatik olarak kullanan sürücülerin süresini kaydeder ve şifreli yapısı ile kayıt sistemine harici müdahaleye izin vermez.

Şirket ilk başvurusunda AB Ortak Araştırma Merkezinde "Birlikte Çalışabilirlik Testleri" ni geçti ve STC-8250A cihazı ile dünyanın 4. üreticisi oldu.

uyarınca, Türkiye Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Yazar Personeline imza atmıştır. Avrupa Anlaşmasının Taşıtlarda Çalışmayla İlgili Olarak, 2010'dan sonra Türkiye'de üretilen ve uluslararası taşımacılıkta kullanılan araçlar için zorunlu dijital takograf haline gelmiştir.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.