ASELSAN, Kara Kuvvetleri Komutanlığı için Dragoneye (ejderha gözü) Elektro-Optik Sensör Sisteminin dağıtımını tamamladı.

Alınan bilgilere göre, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın ihtiyacı nedeniyle Milli Savunma Bakanlığı ile imzalanan Taşınabilir Termal Kamera sözleşmesi kapsamında son parti teslimatı yapıldı. Böylece sözleşme kapsamında tüm teslimat yükümlülükleri başarıyla tamamlanmış ve sistemler Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na sunulmuştur.

Dragoneye Sistemi Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından özellikle sınır birimlerinde ve karakollarda yaygın ve etkili bir şekilde kullanılmaktadır.

Soğutmalı Termal Kamera, Yüksek Çözünürlüklü Gündüz Kamerası, Lazer Mesafe Ölçer, Dijital Manyetik Pusula ve GPS alt sistemlerini içeren entegre bir elektro-optik sensör sistemi olan Dragoneye, yerleşik ve sabit kullanım için iki farklı konfigürasyonda üretilmektedir.

Yurtiçinde ve yurtdışında çok sayıda teslimat

Sistemin seri üretimi 2019'da başlamış olmasına rağmen, bugüne kadar yerli ve yabancı müşterilere birçok teslimat yapıldı. 2020 ve sonrasındaki teslimatlar aralıksız devam ediyor.

Tüm müşteriler tarafından en üst düzeyde takip edilen sistem, yüksek performansı ile müşteriler tarafından beğeniyle karşılanmaktadır.

Dragoneye sistemindeki yüksek performanslı termal kamera sayesinde, sistem kullanıcılarına gündüz, gece ve olumsuz hava koşullarında görme fırsatı sunuyor. Hedef koordinatların yüksek hassasiyetle belirlenmesini sağlayan sistem, çeşitli iletişim araçları tarafından belirlenen bu koordinat bilgilerinin diğer destek elemanlarına iletilmesinde öncü bir rol oynamaktadır. Dragoneye sınır gözetimi, sahil güvenlik, keşif, durumsal farkındalık, uzun mesafe gözetimi, güvenlik birimlerinin ihtiyaçları için kullanılır.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.