Özellikleri merak edilen aksiyon kamerasıDJI rakiplerinden ayrı olarakpiyasaya sürdüğü kamera ve drone çeşitleriyle de popüleritesini koruyor. Son olarak piyasaya sürülenDJI Osmo Action aksiyon tutkunlarının her anını kaydetmesine neden olacak. Özellikle HDR video kaydıve RockSteady adı verilen stabilizasyon yeteneği iyi bir aksiyon kamerası arayanların ilgi duyacağı özelliklerden.

DJI Osmo Action Özellikleri

DJIOsmo Action, akıllı telefonlarınızda da kullanabileceğinizDJI Mimoyazılımı ilekameranıza gelen canlı görüntüyü akıllı telefonunuza yansıtabilir ve çektiğiniz görüntüleri anında çekip arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Geniş bir ekrana sahip olan Osmo Action’ı dokunmatik olarak yöneterek çekim özelliklerini ayarlamanız mümkün.Ön yüzde yer alan ikinci kamera ise, çekim yaparken kendinizi görmenizi ve kadrajı ayarlayabilmenizi sağlıyor.

Osmo Action, 256 GB’a kadarmicroSD kart desteğigösteriyor. Sol tarafta yer alan microSD kart yuvasına takacağınız hızlı bir microSD kart ile iyi bir performans sağlayabilirsiniz. Bu kamerayla 4K / 60 kare video kayıt yapabileceğiniz için iyi bir kart seçmeniz oldukça önemli.

DJI Osmo Action Performansı

4K çözünürlükte60 kareye kadar videokayıt desteği sunan kamera, Full HD çözünürlüktede 60, 120 ve 240 kareye kadar kayıt imkanı sunuyor. 1/2.3″ CMOS sensörü ile yine 12 MP çözünürlüğünde fotoğraflar da çekebiliyorsunuz. Kameranın ayrıca 145 derecelik görüş açısı ve f/2.8 diyafram açıklığı bulunuyor.

Osmo Action’da video noktasında en önemli yeteneklerden biriRockSteadyoluyor. Bu özelliği aktifleştirdiğinizde görüntüde neredeyse hiç titreşim olmuyor. Güzel ve temiz çekimler yapabiliyorsunuz böylece. Ancak RockSteady etkinken 4:3 formatta çekim yapmak istiyorsanız, beklediğinizi bulamayacaksınız. Görüntü performansıylaGoPro Hero 7ve 8 ile kafa kafaya bulduğumuz Osmo Action, net ve keskin sonuçlar üretebiliyor. Bol miktarda ayrıntı yakalayabilen kamera,8x ağır çekimözelliğini de içeriyor olmasıyla avantaj sağlıyor.

Osmo Action’ı bisiklet, yürüyüş, paten, sörf, dalış gibi çok sayıda aksiyon içeren sporlar için kullanabileceğiniz gibi, elbette bu senaryoları çeşitlendirmek elinizde. Özellikle cihazın herhangi bir aksesuara ihtiyaç duymaksızın11 metreye kadar suya karşı dayanıklıolması dikkat çekerken, yapı itibariyle de gayet sağlam bulduğumuzu belirtelim. Bu arada kameranın yalnızca124 gramağırlığında olduğunu da söyleyelim.

DJI Osmo Action Pil Ömrü Ne Kadar?

microSD kart yuvasının hemen üzerindekiUSB-C portuyoluyla 88 dakika içinde şarj edebileceğiniz kamera, elbette kullanımınıza bağlı olarak farklı kullanım süreleri vadediyor. RockSteady özelliğini açmadanFull HD / 30 kare video kayıtyapacaksanız önünüzde 116 dakikalık bir süreniz oluyor. RockSteady’yi açıp4K / 30 kare kayıtyaparsanız ise 91 dakikalık bir kayıt süreniz oluyor.1300 mAhkapasitesindeki bataryayı 30 saniye ila 2 dakika arasında minik video kayıtları yaparak tüm gün idareli şekilde de kullanabiliyorsunuz. Ancak uzun soluklu videolar çekecekseniz, yanınızda ayrı bir batarya bulundurmanız veya bir mobil şarj cihazı almanız sağlıklı olacaktır.

Osmo Action’ın fiyatı ise şu an 1999 TL. Fiyatıyla da GoPro Hero 8’e kıyasla daha dengeli olmasıyla da tercih edilebilir.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.