Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Ali Karabayır’a evinin otoparkında Dr. Öğr. Üyesi Savaş Evran tarafından Çarşamba akşamı haince bir saldırı düzenlendi.  Prof. Dr. Ali Karabayır’ın evinin otoparkın pusu kurup bekleyen Dr. Öğr. Üyesi Savaş Evran, aracından inen Ali Karabayır’a aniden elinde bulunan sert bir cisimle kahpece saldırarak darp etmiştir ve saldırgan olay yerinden aracına binerek hızla kaçmıştır. Yüzünün ve vücudunun farklı kısımlarına darbeler alan Prof. Dr. Ali Karabayır yardıma gelen komşuları tarafından ÇOMÜ tıp fakültesi hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınmıştır. Prof. Dr. Ali Karabayır’ın şikayeti üzerine başka bir Fakültede görevli saldırgan Dr. Öğr. Üyesi Savaş Evran hakkında adli ve idari soruşturma başlatılmış ve Savaş Evran açIğA alınmıştır.

 

Üniversite çevresinden edinilen bilgilere göre sorunlu ve problemli yapısı birçok kişi tarafından bilinen Dr. Öğr. Üyesi Savaş Evran’ın öğrenciler ve akademik personeller ile sürekli sorunlar yaşadığı, asılsız ve gerçek dışı ithamlarla devamlı şikayetlerde bulunduğu bilgisine ulaşılmıştır.

 

Bu alacakça hain saldırı girişimi ve arkasında herhangi bir şer odakları ile bağlantısının bulunup bulunmadığı çok yönlü olarak araştırılmaktadır.

Bülent KUMAŞ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.