Emekli bayram ikramiyesinin verileceği tarih ile ilgili bir son dakika haberi geldi. Kurban Bayramı’na yaklaşırken milyonlarca emekli gözlerini bayram ikramiyelerine çevirdi. Kurban Bayramı emekli ikramiyelerinin ödeneceği tarih açıklandı. İşte 2020 SSK-Bağ-Kur emekli bayram ikramiyelerinin verileceği tarih…

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, emekli ve hak sahiplerinin farklı tarihlerde bankaya giderek mağduriyet yaşamaması için Kurban Bayramı ikramiyelerinin emekli aylıkları ile birlikte hesaplara yatırılacağını bildirdi.

SSK VE BAĞKUR EMEKLİLERİNE BAYRAM İKRAMİYESİNİNE ZAMAN YATACAK?

Selçuk, zamlı temmuz aylıkları ile Kurban Bayramı ikramiyelerinin, SSK’lı emekliler için 17-26 Temmuz’da, Bağkur’lu emekliler için de 25-28 Temmuz’da aylık ödeme günlerinde hesaplara yatırılacağını kaydetti. Bakan Selçuk ayrıca emekli sandığı kapsamında olanların ağustos ayı aylıklarının, Kurban Bayramı’na denk gelmesi nedeniyle temmuz aylık farkının, ağustos aylıklarının ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin birlikte ödeneceğini belirtti.

Emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini belirten Bakan Selçuk, “Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, üreten, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize ikramiyelerinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Şimdiden aileleri ile birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini diliyorum” dedi.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.