Temmuz ayı emekli ve memur zammı sonrası gözler zam farkı ödemelerinde. Emekliler, 2021 Kurban Bayramı’ndan hemen önce bayram ikramiyelerinin yatmasını da bekliyordu. Yapılan açıklamada SSK, Emekli sandığı ve Bağ-Kur emeklilerinin ödemelerinin 13-16 Temmuz tarihleri arasında olacağı belirtildi.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bayram ikramiyelerinin SSK emeklilerine 13-14 Temmuz’da, Emekli Sandığı kapsamında olanlara 15 Temmuz’da, Bağ-Kur emeklilerine ise16 Temmuz’da ödeneceğini bildirdi.

Emekli ve hak sahiplerinin ikramiyeleri ile birlikte zamlı olarak emekli aylıklarının SSK emeklileri için 13-14 Temmuz tarihleri arasında, Bağ-Kur emeklileri için de 16 Temmuz’da hesaplara yatırılacağı da açıklandı.

EMEKLİ İKRAMİYESİ NE KADAR?

1000 liralık emekli ikramiyeleri 2021 yılı için bin 100 TL’ye yükselmişti. Emeklilere bayramdan önce 1100 TL ikramiye ödenecek.

EMEKLİ ZAM FARKLARI NE ZAMAN YATACAK?

BakanBilgin, Emekli Sandığı kapsamında olan vatandaşların ise Temmuz ayı farkları ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin 15 Temmuz’da birlikte ödeneceği bilgisini verdi. Emekli zam farklarının ödenmesine yönelik henüz bir açıklama bulunmasa da12 Temmuz itibariyle ödenebilmesi öngörülüyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.