ASELSAN, sorgulama ve cevaplama yoluyla görevleri yerine getiren dost platformların hızlı ve doğru tanımlanmasını sağlayan dost düşman tanıma ve tanımlama sistemleri sağlar. Kuvvetlerini verir.

Başkanlık Savunma Sanayii Başkanlığı ile ASELSAN arasında Hava ve Deniz Kuvvetleri komutlarının ihtiyaçlarını karşılamak için IFF Mode 5 / S katılımcıları, kısa-orta menzilli sorgulayıcılar, uzun menzilli sorgulayıcılar, kombine sorgulayıcı-yanıtlayıcı sistemleri, seri üretim ve Sözleşme platformlarla birleşmek üzere imzalanmıştır.

Dost Düşman Tanıma Tanımlama Sistemi Mod 5 (IFF) Tedarik ve Proje Sözleşmesi kapsamında ASELSAN tasarımı ve IFF Mod 5 / S Yanıtlayıcı cihazlarının üretimi Havadaki F-16 Block 30TM uçağına entegre edilmeye başlandı Komut Envanterini Zorla.

İletişim ve Bilgi Teknolojileri Sektörü Başkanlığı ana yüklenicisi altındaki IFF Mod 5 / S Telesekreter tasarım çalışmaları tamamlanmış ve seri üretime başlanmıştır.

Uçaklar üzerindeki entegrasyon faaliyetleri Mikro-Elektronik Rehberlik ve Elektro-Optik Sektörü Başkanlığı sorumluluğunda devam etmektedir. Bu bağlamda, prototip uçaklarda entegrasyon faaliyetleri tamamlanmış ve ilk uçuş testi başarıyla gerçekleştirilmiştir.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.