iPhone ve iPad'inizle çektiğiniz tüm harika fotoğraflar Photos uygulamasında sizi bekliyor. Fotoğraflar artık en iyi karelerinizi yeni akıllı özelliklerle bulmanız, düzenlemeniz ve paylaşmanız için daha yetenekli ve özeldir.

Gelişmiş düzenleme özellikleri, fotoğraflarınız üzerinde ayrıntılı olarak çalışmak için güçlü yeni araçlar ve daha fazla kontrol. Auto Heal'in yoğunluğunu kendiniz kontrol ediyorsunuz. Ayrıca, boyuta bağlı olarak, pozlama, kontrast ve parlaklık gibi diğer ayarların akıllıca nasıl değiştiğini görebilirsiniz.

Rotasyon, Kırpma ve Otomatik Geliştirme gibi araçların ve efektlerin hemen hepsinde ve ayrıca renk, pozlama, kontrast gibi fotoğraflarda kullandığınız ayarların tümü videolarda mevcut.

A9 çip veya daha yenisiyle iPhone'lar ve iPad'lerde Fotoğraflar uygulamasından RAW görüntüleri içe aktarabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Portre Işığında ışığın yoğunluğunu değiştirerek istediğiniz görünümü oluşturabilirsiniz.

Portre modunda çektiğiniz fotoğraflara harika siyah beyaz bir efekt ekleyerek stüdyo kalitesinde fotoğraflar üretebilirsiniz.

Belirli bir kişiyi, yeri veya etkinliği arayın.

Akıllı yüz algılama ve konum belirleme, iş arkadaşlarınızla veya fotoğrafın çekildiği yeri aramanıza olanak sağlayarak, aradığınız tam fotoğrafı bulmanızı kolaylaştırır. “Japon restoranı veya“ dönüştürülebilir araba arabası ”veya“ spor festivali ”gibi daha belirli içerikleri içeren genel kategorileri bile arayabilirsiniz.

Akıllı arama önerileri alın.

Fotoğraflar uygulaması, arama çubuğuna yazmaya başlamadan önce önemli olayların, kişilerin, yerlerin ve tarihlerin fotoğraflarını gösterir. Ayrıca, geçmişte şu anda ilginizi çekebilecek ya da sizin için önemli olabilecek şeylerin fotoğraflarını da tanımlar. Örneğin, bir tenis maçına girdiyseniz, yıllar önce katıldığınız başka bir spor etkinliğinin fotoğraflarını tekrar ziyaret etmenizi önerebilir.

Fotoğraflarınızı içindeki şeylere göre arayın.

Fotoğraflarınızı içinde motosiklet, ağaç veya elma gibi şeylerle aramak istiyorsanız, gelişmiş yapay öğrenme teknolojisini kullanan çevre ve nesne tanıma özellikleri sayesinde bu mümkündür. “Plaj” ve “selfie birlikte” gibi farklı terimler de arayabilirsiniz.


[news]

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.