İYİ Parti Tokat İl Başkan Yardımcısı Uğur Songül Sarıtaşlı çok tartışılacak sözlere imza attı. Bir sosyal medya kullanıcısının 15 Temmuz’a ait bir paylaşımını alıntılayan İYİ Partili Sarıtaşlı, “Semih Terzi’nin tersine asıl darbecinin Ömer Halisdemir olduğunu biliyorsunuz değil mi” ifadelerini kullandı. Attığı twit sonrası büyük tepki alan Sarıtaşlı paylaşımını sildi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ ÇEKTİ

Sosyal medya kullanıcıları İYİ Partili Sarıtaşlı’ya 15 Temmuz şehitleri ve Ömer Halisdemir’e hakaret ettiği gerekçesiyle tepki gösterdi. Sarıtaşlı tepkiler üzerine sosyal medya hesabını kapattı.

İYİ PARTİ’DEN AÇIKLAMA

Bu gelişmelerin ardından İYİ Parti harekete geçti. İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, Sarıtaşlı’nın kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildiğini açıkladı. Söz konusu paylaşımı, akıl ve vicdan sahibi hiç bir Türk vatandaşının kabul edemeyeceğini belirten Sağol, “Bundan sonrasını yüce Türk adaletine bıraktığımızı kamuoyuna duyururuz” ifadelerini kullandı.

“SON DERECE TALİHSİZ”

İYİ Parti’den yapılan açıklamada, Sarıtaşlı’nın 22 Temmuz’da Halisdemir hakkında “son derece talihsiz” paylaşımda bulunduğu bildirildi.

İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol imzalı açıklamada, “Uğur Songül Sarıtaşlı’nın 22 Temmuz 2021 tarihinde Twitter hesabında, 15 Temmuz şehidimiz Ömer Halisdemir hakkında yapmış olduğu son derece talihsiz, İYİ Parti camiası olarak asla kabul edemeyeceğimiz paylaşımı nedeniyle ilgili olarak şahsın, Merkez Disiplin Kuruluna sevki yönetim kurulumuzca uygun görülmüş olup, gereğini bilgilerinize arz ederim.” ifadeleri kullanıldı.[İYİ Partili Sarıtaşlı'dan Ömer Halisdemir'e çirkin sözler!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.