Ne zaman sessiz ve hangi tonda konuşacağınızı biliyor musunuz?

Planlanan kampanyalar için hazırlanan sosyal medya içeriğini rafa yerleştirin. 90 gün önce hazırladığınız reklamları paylaşmanın zamanı gelmedi. Salgın döneminden önceki stratejiyle dijital varlığınızı korumak markanıza zarar verir. Coronavirus, pazarlama, halkla ilişkiler ve sosyal medya dahil olmak üzere her sektörü derinden etkiler. Evet, bir marka sonsuza dek sessiz kalamaz. Bu nedenle, durumu ekibinizle değerlendirin ve birlikte konuşmak için en uygun zamanı belirleyin.

Kötü bir gün arkadaşı gibi hissettirmek

Pazarlama stratejinizi, tüketicilerin değişen ihtiyaçlarına göre hızla revize edin. Hizmet verdiğiniz kurumlara / bireylere bu zor dönemde yardım etmeye hazır olduğunuzu söyleyin. Senin hedefin; Posta ve hizmetle öne çıkmak değil, yardım ve rehberlik etmek.

Onarılması zor marka hasarına neden olmayın. Çünkü kriz dönemi sona erdiğinde, insanların yüzde 99'unun yapılan hatalar hakkında konuşacağından emin olun. Olumsuz bir marka algısı deneyimi, olumlu bir marka algısı deneyiminden çok daha fazlasıdır. Bu dönemde,

Katkıda bulunacak, fayda sağlayacak, sessiz kalacak bir ürün veya hizmetiniz yoksa. Sessiz kalmak gürültüye katkıda bulunmaktan çok daha iyidir.

Sosyal medyada müşteri hizmetlerine odaklanın!

Sosyal medyada müşteri hizmetlerinizi mümkün olduğunca hızlandırın. Örneğin, turizm sektöründe faaliyet gösteriyorsanız, insanlar büyük hacimli geri ödeme veya iptal politikaları için sizi tweetliyor olacaklardır. Bu talepleri sosyal medya ekibinizle hızlı bir şekilde sunmaya hazır olmalısınız.

Şimdi çevrimiçi görüşmeler için hazırlanın

Çevrimiçi röportajlar için iyi bir web kamerası, mikrofon ve aydınlatma ekipmanı arayın. Bütçenize uygun maliyet-fayda analizi yaparak vücudunuza en uygun çözümleri entegre edin. Evinizde stüdyo içi bir ortam yaratın. Böylece, medyanın taleplerine göre, Skype üzerinden çevrimiçi görüşmeler için kendi evinizin rahatlığında görüşmeler yapabilirsiniz.

Sosyal sorumluluk projelerine odaklanın

Fırsatlarınız varsa, kurumsal bir sosyal sorumluluk projesinin parçası olun. Örneğin; Mümkünse, kendi marka logonuzla el dezenfektanları veya maskeleri devlet hastanelerine alıp gönderebilirsiniz.

İnsanları evde kalmaya teşvik eden bir sosyal medya kampanyası da oluşturabilirsiniz. # IStay @ Home # Home #HeartHighSecuredHigh #SafeHands, # Ellerinizi yıkayın vb. Temasıyla sosyal medya pazarlama kampanyalarının gerçekleştirilmesine öncülük edebilirsiniz.

Reklam kampanyalarınız halk sağlığına duyarlı mı?

İngiltere'deki KFC, 'Parmak Yalama' seçeneğini kaldırdı. havadan reklamlar. El yıkama ve hijyenin çok önemli olduğu bir dönemde, bu kampanya ülke çapında endişeye neden oldu. Reklam kampanyaları oluştururken ülkenin durumunu iyi analiz edin. Örneğin, 'temassız dağıtım / ekstra hijyen' gibi topluma fayda sağlayan temalara odaklanın.

Şeffaf ve samimi iletişim

Markanızın veya şirketinizin işi nasıl yürüttüğü ve pandemi döneminde nasıl davrandığı hakkında uygun iletişim platformları hakkında sosyal paydaşlarınızı bilgilendirin. Şirketiniz virüsü korumak için ne gibi adımlar atıyor, çalışanlar / fabrika çalışanları için hangi önlemler alındı, ürün tedariki ile ilgili sorunların üstesinden nasıl gelileceği vs. Sosyal medya kanallarından gelen soruları dikkatle cevaplayarak kurumumuza güven kurun.

Değişen tüketici alışkanlıklarını analiz edin ve hızlı harekete geçin

2020 GWI anketinden elde edilen verilere göre, ABD'li tüketicilerin% 39'u haberi Mart ayında daha sık okuduklarını,% 29'u sosyal medyayı daha sık kontrol ettiğini ve% 28'i virüs nedeniyle daha fazla çevrimiçi alışveriş yaptığını söylüyor. Değişen tüketici davranışlarına göre stratejinizi gözden geçirin.

SEO Arama motoru optimizasyonu:

Eski blog yayınlarını ve arama motoru optimizasyonunu yeniden yazın, anahtar kelimelerinizin içeriğini aramalarda daha fazla olacak şekilde güncelleyin.

Halkla İlişkiler materyallerinizi güncelleyin

VIP PR kişi listeniz ne kadar güncel? İş yükü nedeniyle son iki yıldır görmezden geldiğiniz konuları belirleyin. Medya ilişkileri alanında uygulanabilecek yeni ve farklı projelerde ekibinizle çevrimiçi olarak beyin fırtınası yapın.

Web sitenizi inceleyin

"Şimdi", web sitenizdeki içeriği incelemek ve yeni fikirleri / projeleri değerlendirmek için en uygun zamandır. Bir iş listesi oluşturun ve ekibimize adım adım uygulayın.

Post pandemi için sosyal medya içeriği üretin

Şimdiye kadar bir kurum olarak, yüzlerce başarılı etkinliğiniz oldu ve bilgisayarınızda bu kuruluşların harika fotoğraflarını gördünüz. Şimdi hepsini akıcı hale getirin. Sosyal medyada paylaşmayı atladığınız başarılı etkinliklerin bir listesini yapın. Onlar hakkında sosyal medya içeriği oluşturun, gelecekte paylaşmak için bir takvim oluşturun.

Son Söz:

Markanız bu dönemde karantinaya alınması gereken bir marka ise; Yeni stratejiler geliştirmek için daha fazla, halkla ilişkiler ve pazarlama faaliyetleri için daha fazla zaman harcayın. Unutmayın, bu ulusal bir sağlık krizi ve salgın pazarlama fırsatı değildir.

Biz iletişimciler rutin halkla ilişkiler ve pazarlama faaliyetleri kapsamında sürekli olarak yoğun ve acele ediyoruz. Zaman zaman hepimiz daha özel ve sağlam projeler uygulamak için zaman bulamadığımdan şikayet ediyoruz. İşte aradığımız fırsat. Müşterilerimizin hizmetlerimizden en yüksek katma değeri almasını sağlamak için pandomi dönemini mümkün olduğunca etkili kullanalım.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.