Avrasya Şov ve Sanat Merkezi'nde kapılarını açan mobil uygulama fuarıMobilefest İstanbul, mobil uygulama alanında profesyonel ve girişimciler bir araya geldi.

Etkinlik, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve İstanbul'da toplanan dijital pazarlama uzmanları, mobil uygulama dünyası ve teknoloji meraklılarının katılımıyla başladı.

Bilgiye göre, Türkiye ve dünyanın ilk mobil uygulama fuarı ve 24 Kasım’a kadar sürecek etkinlikte, özel sektör ve işletmeler dahil kamu, Türkiye'deki mobil uygulama ekosisteminin tüm bileşenleri , sanayiyi masaya tartışacak.

Hem iş dünyasında hem de son kullanıcılar için seminerler, atölye çalışmaları ve etkinlikler içeren Mobilefest, fuar alanındaki katılımcılara bir festival etkinliği sunuyor.

Fuarda 2 binden fazla endüstri profesyoneli ve 50 binden fazla ziyaretçi ağırlanacak, mobil uygulama gündeminde ve yeni teknolojilerdeki konular dört gün boyunca tartışılacak ve sektörel tahminler paylaşılacak.

Mobil ve teknoloji sektörü uzmanları, devlet yetkilileri ve düzenleyici otoriteler, oturumun ilk günü buluşacak, mobil ekosistem, mobil stratejiler, veri yönetimi, tasarım, müşteri deneyimi ve lokasyon bazlı pazarlama konularında görüşülecek.

Etkinliğin ikinci gününde, başlangıç ​​temalı oturumlar, işletme ekosisteminin önde gelen adlarını bir araya getirecek.

Zirvenin üçüncü gününde, son kullanıcılara ve doğrudan tüketicilere hizmet veren endüstri profesyonellerinin pazar dinamiklerini ve mobil dünyadaki son teknolojik gelişmeleri tartışacakları bir dizi oturum düzenlenecek.

Dördüncü gün, mobil uygulamalar pazarında en büyük paya sahip mobil oyunlar, endüstri profesyonelleri, yazılım geliştiriciler ve mobil oyun meraklıları tarafından tartışılacak.

2020 yılında Türkiye’deki örgütün ardından Mobilefest’in yurtdışına taşınması planlandı.

(A)


[news]

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.