Masttech Elektromekanik Sistemler ve Moleküller İleri Mühendislik Hizmetleri Başkanı Koray Gökalp, savunma sanayii ve telekomünikasyon gibi sivil alanlarda kullanılan teleskopik yükseltme sistemlerini üretiyor. geçen yıl faaliyete geçtiklerini söyledi.

savunma ve havacılık endüstrisinde lider mühendislik şirketleri Molekülas, Türkiye'nin çoğunluk hissedarları, teleskopik portatif direkler, aydınlatma sistemleri ve ekipmanları üreten, dünyanın bu alanda dünyanın önde gelen şirketleri temsilcileri & # 39; Orbis Teknoloji ile ortaklık kurduklarını açıklayan Will-Burt ile teknoloji ve savunma alanındaki en büyük şirketi Gökalp, şunları söyledi:

"Geçmişte, Türk şirketlerinin ABD şirketleriyle ortaklığının arka planında, aslında Türkiye'de pazardan pay alma amacı vardı. ABD ve Türk şirketleri, savunma sanayi ve gerekliliklerine girişimlerini başlattılar. Türkiye ülkesinde yaptırım istenmesi, yerlileştirme yükümlülüğünün yerine getirilmesi, malların satılması dileğinin ABD şirketlerinin ülkelerinde ortaklıklar kurması istenmişti, ilginç bir şekilde yüzde 95 gibi yabancı bir durum söz konusu değil. Türkiye'de iyi bir mühendislik altyapısına sahibiz, mühendislik, mühendislik anlamında ortak bir dil kullanıyoruz ve üretim maliyetlerimiz düşük, savunma sanayinin gerektirdiği kalitede üretebiliyoruz. bu ortaklık. "

Will-Burt'un 100 yıllık geçmişinin dünya pazarına hakim olduğunu ifade eden Gökalp, Türkiye'nin belli pazarlara girme kabiliyetinin ABD'ye giremeyeceğini söyledi.

Bu yılki üretimin tamamen ihraç edileceğini vurgulayan Gökalp, "Masttech bir dünya şirketi olarak doğdu. Faaliyetlerini başarıyla yürüten mühendislik şirketlerimiz varken, pek ikna olmadık ve ortaklık gerçekleşti ." dedi.

Üretim Temmuz ayında başlıyor

Gökalp geçtiğimiz günlerde fabrikanın kurulumunu tamamladıklarını ve Sincan'da Ankara Sanayi Odası 1. Organize Sanayi Bölgesinde pilot üretime başladıklarını ve Will-Burt'un şu anda üretmediği bir mast ürün grubu geliştirdiklerini bildirdi.

Koray Gökalp, testlerin temmuz ve ağustos aylarında, eylül-ekim aylarında ise üretime başlayacakları Türkiye'de ilk olacağını söyledi. Gökalp ayrıca Will-Burt'un daha önce tasarladığı ürünlerini de üreteceğini açıkladı ve bu yapımların Temmuz ayında başlayacağını ve mevcut tasarımlara daha gelişmiş özellikler getireceğini söyledi.

Türk sanayicisine ihracat fırsatı

Will-Burt ortaklığıyla yeni ürünlerin tüm dünyaya satılacağını ifade eden Gökalp, yararlanacakları üretim altyapısı ile yurtdışında Türk sanayisine açılma fırsatı sunacaklarını da belirtti. OSTİM.

Üretimin yüzde 95'inin ihraç edilmesinin, özellikle Türkiye'de binlerce kişinin efendisi olduğu bildirilen Gökalp, yeni nesil yeni ürünlerin çeşitli ülkelerdeki mevcut ürünler için önemli bir lojistik ve bakım merkezi olacağını belirtti.

Mast dışında başka teknoloji odaklı çalışmalar yapmaktan bahsettiklerini dile getiren Gökalp, "Masttech yakın gelecekte bu alanda geleceğe yönelik başka yatırımlar yapacak." Dedi. İfadeyi kullandı.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.