T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Bu yıl TEKNOFEST’i İstanbul’dan Anadolu’ya, güneşin doğduğu topraklara, Gaziantep’e getirdik. iyi ki de getirdik. Bu güzel şehir enerjisiyle, coşkusuyla, sahiplenmesiyle TEKNOFEST’le adeta bütünleşti. Huzurunuzda evsahiplerimize şükranlarımızı sunuyorum.

TEKNOFEST için yola çıkarken bir hayalimiz vardı… Dünyada en ileri teknolojileri geliştiren bir Türkiye’nin hayalini kuruyorduk. Bugün bu hayali genç kardeşlerimizle, milyonlarla paylaşıyoruz.

“TEKNOFEST 2020” heyecanı başladı

Bu yıl, COVID-19 pandemisi nedeniyle ziyaretçilere kapalı ama tüm önlemlerin alındığı bir TEKNOFEST yaşayacağız.

Bana ve arkadaşlarıma pandemi nedeniyle birçok organizasyon iptal olurken teknofest’i neden yaptığımızı soruyorlar.

TEKNOFEST’in kalbi, roketten tarıma, uçan arabadan İHA’ya, biyoteknolojiden eğitime kadar 21 farklı alanda düzenlediğimiz teknoloji yarışmaları.

Bu yıl pandemiye rağmen rekor seviyede başvuru aldık. 20 binden fazla takım, toplamda 100 bin genç yarışmalara başvurdu.

Genç kardeşlerimiz bir yıldır bu yarışmalara hazırlandı. eğer yarışmaları yapamasaydık emekleri, hayalleri zayi olacak ve motivasyonları düşecekti.

Onların heyecanı sönmesin, projelerine dört elle sarılmaya devam etsinler diye TEKNOFEST’e sadece yarışmalarla devam ediyoruz.

Yaşadığımız dijital bilgi çağında dünyadaki en büyük ilerleme, değişim ve dönüşüm yüksek teknoloji ile oluyor. Ve yine tüm dünyada bu işleri yapanlar çoğunlukla gençler ve genç girişimciler.

Türkiye’nin tam bağımsız, güçlü ve müreffeh olabilmesi teknolojiyi sadece kullanarak değil, hayal edip, araştırıp, geliştirip, üretmesiyle mümkün… TEKNOFEST ise geleceği inşaa edecek bu gençlerin yer aldığı bir platform. TEKNOFEST, denemekten korkmayan, zorluklardan yılmayan, yenilikten kaçmayan, araştırıp geliştirmekten yorulmayan gençlerin yeri.

VECİHİ HÜRKUŞ VE NURİ DEMİRAĞ gibi birçok girişimcinin yaşadığı, akamete uğratılmış serüvenimizin yeniden doğuşunun hikayesi TEKNOFEST.

Milli teknoloji hamlesi ve TEKNOFEST’in toplumumuzdaki büyük dönüşümü ve fırsat eşitliğini destekleyen bir ruhu var… İşte bu ruh, bir çocuk gelsin bir uçağa dokunsun diyen bir ruh!TEKNOFEST vatanımıza, milletimize ve dokunduğu tüm coğrafyalara hayırlı, uğurlu olsun.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.