Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Sizler hasretle muhabbetle selamlıyorum. Değerli Belediye Başkanımız Mehmet Yarka’ya acil şifalar diyorum.

Şırnak’a özel şükranlarını iletmek istiyorum. Geçen yıl 11 Mart’ta buraya geldiğimizde verdiğiniz sözü tuttunuz ve Şırnak’ı yüzde 62 ile AK Parti’ye emanet ettiniz.

Bugün Şırnak’a elimiz boş gelmedik. Kongremizden sonra yatırım bedeli 3.5 milyar lirayı geçen 591 eserin açılışını yapacağız.

Tüm Türkiye’yi bir kez daha kat etmiş olacağız. Ülkemizin 81 vilayetinin hepsine defalarca gittim.

MUHALEFET MİLLETTEN KAÇIYOR

Ülke ve dünya meseleleri ile ilgili her konuda biz kulağımızı da gönlümüzü de milletimize çeviriyoruz.

Sorumluluklarımızın ağırlığına rağmen, halkımızla muhabbetimizi sıkı tutarken, muhalefet milletten kaçıyor.

Şehirlerimize gidip milletimizle kucaklaşmadan ‘gönül siyaseti yapıyorum’ diyenler, sufleyi milletten değil başka yerlerden alıyor.

Bizim en büyük gıdamız milletimizle kurduğumuz gönül bağıdır. Biz tüm hayatımızı millete hizmete adadık. Attığımız her adımda da milletimiz hep yanımızda oldu.

Girdiğimiz her kavgada milletimiz yanımızdaydı. Bundan daha büyük itibar tanımıyorum.Siz ne diyorsanız, ne bekliyorsanız onu yapmak için gece gündüz çalışıyoruz

HİÇBİR ŞEY BİRLİĞİMİZDENDAHA ÖNEMLİ DEĞİLDİR

Her kim devletimizi yıkmak için uğraşıyorsa bilin ki hepimizin en büyük düşmandır. 83 milyon olarak hiçbir şey birliğimizden, kardeşlerimizden daha önemli değildir.

Biz neden Azerbaycan’da varız. Ne diyorlar Minsk 3’lüsü. Bunlar Ermenistan’ın yanında yer aldılar. Bunlar her türlü silahlı desteği veriyorlar. Azerbaycan Ermenilerden topraklarını kurtarmak için bu mücadeleyi veriyorlar. İnanıyorum ki bu toprakları Ermenilerden alacaklar.

Hayırdır Amerika ne işin var burada. Batı şu anda Azerbaycan’ın yanında değil. Ermenistan Azerbaycan’ı ateşkese rağmen yine vurdu. Biz ses verince de “Türkiye’ye bakın hiç sessiz durmuyorlar” diyor Batı. Sessiz durmayacağız.

Şırnak’ın bir tarafı Irak bir tarafı Suriye. Bunlar bizim binlerce yıllık kardeşlerimiz. Her iki bölgede de acılar yaşanıyor. Terör örgütleri sizi istismar ederler, bunlar kendi çıkarları için burada bulunan ülkeler için savaşıyorlar. Acı çeken biziz ama kazanan başkaları.[Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.