Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Grup toplantılarına bu haftadan itibaren ara veriyoruz.

Salgının önüne geçemezsek çok daha can alıcı tedbirler almak zorunda kalabiliriz.Milletimizden sabır ve destek bekliyoruz. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet edersek diğer tedbirlere gerek kalmaz.

Biz yönetim sistemini insanı yaşat ki, devlet yaşasın anlayışı üstüne bina etmiş bir milletiz. İnsan yaratılmışların en şereflisidir. İnsana esenlik ve değer vermeyen bir sistemin başarı şansı yoktur. Hırs, tahakküm ve rant üzerine kurulu bir sistemin ne insanı ne de tabiatı koruması mümkün değildir.

(Yerli aşı)

Yerli aşı çalışmalarında iyi bir aşamaya geldik. En geç nisan ayında uygulamaya geçmeyi umuyoruz Aşı çalışmalarının siyasi ve ekonomik hırslara kurban edilmemesini her platformda dile getiriyoruz. Kendi aşımızı da dünyanın hizmetine sunmak düşüncesindeyiz.

Ülkemizin hak ve adalet eksenli attığı adımların itibar suikastına uğraması haksızlıktır. Bu kampanyaları kimin, niçin yürüttüğünü biliyoruz. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. Biz kendi milli güvenliğimizi sağlamaya çalışıyoruz. Bölge istikrarının yükselmesi için çalışıyoruz.

(Barış Pınarı bölgesine sızma girişimi)

Dün Barış Pınarı harekatı bölgesiz 17 terörist sızma harekatına kalkıştı. Bunlar kahraman komandolarımız tarafından öldürüldü. Komandolarımızı milletim adına gözlerinden öpüyorum. Bu yiğitçe attıkları adım ilk değil son da olmayacak

(Türk kargo gemisine hukuksuz arama)

Yunanistan ve GKRY’nin tavırlarına rağmen soğukkanlı davrandık. Ama bizim sabırlı ve soğukkanlı davranışımıza rağmen en son yine sivil gemimize saldırı oldu. Bunun uluslararası deniz hukukunda yeri yok. Bunun kaptanı da yine bir Yunan. Sivil mürettabatı da onlar malesef taciz etti. Bunlar video kayıtları ile tespit edildi. Gerekli olan yerlere gönderildi, gönderilecek.

(Azerbaycan’ın Ermenistan zaferi)

Azerbaycan toprağı olan Karabağ’da Ermeni işgali ülkemizin katkıları ile sona ermiştir. Dün akşam Putin ile bu konuları etraflıca görüştüm. Bu görüşme ile de ne gibi adımlar atabiliriz bunları konuştuk. Rusya, Türkiye, Azerbaycan olarak bölgede barışı egemen kılma adımlarını atmış oluyoruz. Bunu daha da genişletme ve geliştirme şansımız var. Bu geliştirme ve genişletme faaliyetlerini de Putin ile görüştük. 4. ve 5. ülkeleri de katmakla buradaki süreci başka bir boyuta getirebiliriz.

(İslam düşmanlığına tepki)

Sorunları İslam düşmanlığıyla aşmaya çalışanlar krizleri daha da derinleştirmekte suçlu İslam veya Müslüman değil dünyaya hakim olan çarpık düzendir.[Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.