Corona virüse dair dünyada yaşanan tüm gelişmeleri anbean aktarıyoruz.

20.07:İtalya’da yeni tip corona virüsten (Kovid-19) ölenlerin sayısı 175 kişi artarak bin 441’e, virüsün bulaştığı kişi sayısı ise 21 bin 157’ye yükseldi.

19.23: Corona virüssalgınına ilişkin açıklamalarda bulunan ABD Başkanı Trump, “Koronavirüsle mücadele için yaklaşık 4 milyar dolar ayırdık” dedi. Trump yaptığı açıklamada ABD’de 50 kişinin corona virüs nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu. Trump corona virüs testi yaptırdığını ve sonuçların bir iki gün içerisinde çıkacağını belirtti.

Content Video – ABD Başkanı Trump, Koronavirüs testine girdiğini açıkladı

18:49 Yemen’de Husiler, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında Uluslararası Sana Havalimanı’na yapılacak Birleşmiş Milletler (BM) kaynaklı uçuşların 2 hafta boyunca askıya alındığını duyurdu.

18:24
İngiltere’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) teşhisi konulan 10 hasta daha hayatını kaybetti.

Bu gelişmeyle ülkede Kovid-19’a bağlı ölümler yaklaşık iki kat artarak 21’e ulaştı.

İngiltere Ulusal Sağlık Sistemi’nin açıkladığı verilere göre, hayatını kaybeden tüm hastalar 60 yaşın üzerinde ve başka sağlık sorunları da bulunan kişiler arasından çıktı.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, 12 Mart’ta düzenlediği basın toplantısında, “Daha birçok aile, sevdiklerini zamansız kaybedecek.” ifadesini kullanmıştı.

Ülkede Kovid-19 teşhisi konulan hasta sayısı 798 olarak açıklansa da uzmanlar virüsün halihazırda 5 ila 10 bin kişiye bulaştığını tahmin ediyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.