Mahir Ünal’ın açıklamaları şöyle;

(Siyasette ‘militan’ tartışması)

Şimdi öncelikle bu militan tartışması yeni bir şey değil. Bir takım gayrimeşruluk iddialarının, ötekileştirme iddialarının olduğu, milletin halk oylamasıyla seçilmiş süreci gayri meşru ilan ediyorlar. Mustafa Kemal Atatürk, asıl olan iç cephedir diyor. İç cephe sağlam olduğu sürece bir memleketin yıkılması söz konusu olamaz.

5. Kol faaliyeti dediğimiz şey İspanya savaşı sırasında atfediliyor. Generalin yaptığı propaganda, işgale hazırlığı süreç 5. Kol olarak adlandırılıyor. Kurumların meşrutiyetini tartışmaya açma sürecine 5. Kol diyoruz. Kılıçdaroğlu bu faaliyeti uzunca süredir yürütüyor. Demokrasi dediğimiz şey milletin temsilcileri aracılığı ile yönetmesidir. Milletin seçtiği yönetmeyecek kim yönetecek. Sen nasıl oluyor da seçilmiş meşru hükümeti sorgularsın. Tabi ki cumhurbaşkanından talimat alacaklar. Valiler cumhurbaşkanlığının temsilcisidir.Vali tabii ki Cumhurbaşkanı’ndan talimat alır. Sözde ifadesini cumhurbaşkanı için kullandılar. Şimdi valilere de militan dediler. Bunun adı iç cepheyi yıkma çalışmasıdır.

Muhalefet demek milletin yanında, ülkenin yanında durmaktır. Bunun adı muhalefet değil, yıkım siyasetidir.İşin kısaca özeti bu. Bu gündem Türkiye’yi bir karanlığa çekmektir.

Güçlendirilmiş parlamenter sistemden kasıt ne?

(İttifak görüşmeleri)

İYİ Parti ve Saadet’in siyasi geleneği farklı. Türkiye’nin yanında olan herkesle görüşürüz.

Kemal Kılıçdaroğlu kendi partisinde beğenililirkte 5. sırada. AK Parti’nin oyu yüzde 40-44 bandında gidiyor.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oy oranı yüzde 52 civarında.

Gündemimizde bir erken seçim söz konusu değil.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hastalıklı zihniyet
MHP lideri Bahçeli’den militan tepkisi
Tepki üstüne tepki geliyor! Soruşturma başlatıldı[Son dakika… Son anketi CNN TÜRK'te açıkladı! İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy oranı

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.