EKONOMİ SERVİSİ –Kampanya kapsamında borcunu peşin ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen alıcılar için yüzde 20 indirim yapılacak. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler ise indirim kampanyasından yararlanamayacak. Bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da indirimden yararlanabilecek. Buna göre, borcun tamamını kapatamayacak olanlar, borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödeme üzerinden yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

Son tarih 28 Mayıs

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ’den ev alan vatandaşlara kampanya müjdesini sosyal medya hesabından verdi. Buna göre, kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için 21 Nisan’da başlayacak kampanyanın son başvuru tarihi ise 28 Mayıs olarak belirlendi.

Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak. Kampanya şartlarına göre, indirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının, başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.