gündemdeki hızlı değişim ile farklı sorunlar olarak resmi kanallar ortaya çıkıyor. yapabilmek. Corona Virüs Bilgi Yardımcısı'na nakoronabot.com sayfasından erişilebilir. Siteye girdikten sonra, vatandaşlar merak ettikleri soruları sayfadaki arama alanından veya sağ alt köşedeki bot sembolünü kullanarak yazabilirler. Bu sorular yapay zekayı tespit edebilir, Türkiye'de alınan sorulara gerçek zamanlı olarak en doğru cevaplar ile birlikte en katı cevapları verebiliyor.t Dünyamda etkilenen tüm Coronavirüs vakalarını etkilediği görülen virüs salgını önlemek için uygulanmaya başlandı . Bu süreçte, yanlış bilgi ile mücadele etmek de büyük önem taşımaktadır. Vatandaşlar, T.C. Sağlık Bakanlığından ve diğer ilgili kurumlardan alınan bilgiler dışında, farklı kaynaklara yönelmemek kritik önem kazanmaktadır. Bu bağlamda yerli ve ulusal teknolojiye sahip yapay zeka projeleriyle öne çıkan CBOT, vatandaşların hazırladığı Corona Virüs Bilgi Asistanı ile doğru bilgiye erişimlerinin önünü açtı.

CBOT asistanı, makine öğrenimi ve doğal dil işleme teknolojilerini kullanarak geliştirdi, şimdilik en kritik 20 konu için yüzlerce farklı soruyu cevaplıyor. Bu asistan öncelikle T.C. Sağlık Bakanlığı ve diğer bakanlıkların resmi açıklamalarına dayanır ve buradaki güncellemeleri takip eder. Gündemdeki hızlı değişim ile birlikte bot, farklı sorunların ortaya çıkmasıyla resmi kanallardan yapılan açıklamalar çerçevesinde yeni sorulara hızla uyum sağlıyor. Asistan ayrıca T.C. Sağlık Bakanlığı algoritmalarına göre hastalık riskini hesaplayabilir.

Corona Virüs Bilgi Yardımcısı'na koronabot.comweb adresinden erişilebilir. Siteye girdikten sonra, vatandaşlar merak ettikleri sorulara sayfadaki arama alanından veya sağ alt köşedeki bot sembolünü kullanarak cevap alabilirler.

Milyonlarca farklı konu hakkındaki soruları cevaplayabilecek

"ile Türkiye'nin lider sosyal sorumluluk bilinciyle, bu kanalı asistan olarak tasarladığımız ülkemizde vatandaşlarımızın şirket istihbaratından bu zor dönemde açıklamalarına hızlı erişim sağlamak. " Mete Aktaş, CBOT Kurucusu ve CEO'su Mete Aktaş: “Bu virüs dünyada ilk kez bir salgın olarak kabul ediliyor ve onunla nasıl mücadele edileceği konusunda pek çok belirsizlik var. Yapay zekanın bu süreçleri bir ölçüde hafifletebileceğini düşünüyoruz. Geliştirdiğimiz yapay zeka destekli asistan sayesinde, vatandaşların Corona Virüsü hakkında doğru bilgilere erişmesini ve panik ortamı yaratmadan süreci sağlıklı bir şekilde atlatmayı amaçlıyoruz. Sadece bu asistanla ilgilenen özel bir ekip oluşturduk ve tüm çalışmaları 2 gün içinde tamamladık. Corona Virüs Bilgi Yardımcısı'nın bir günde milyonlarca farklı konuda mesaj alacağını ve sorularla kendini geliştireceğini öngörüyoruz. CBOT olarak, bu soruları cevaplayacak tüm altyapıya ve teknolojiye sahibiz. Özenle üzerinde durduğumuz konu, tekneyi en doğru şekilde eğitmek ve güncel tutmaktır. Uzman ekibimiz bu konuda büyük bir özveri ile çalıştı ve sürekli teknenin eğitimine odaklandı. " diyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.