Moblobi.com

Sosyal medya: @Moblobi

Teknoloji alanında dünyada yapay zekanın ve robotların hayatımıza neler getirebileceği konusunda tam bir fikir birliği yoktur. Etkinliğin olumlu tarafına bakarsanız; Artık günlük yaşamlarımızda zaman kaybetmemizi ve bunu yapmamızı zorlaştıracak çok daha hızlı, çok daha rahat yapabileceğimiz açıktır.

Yapay zeka teknolojisinin doğru kullanımı önemlidir!

Ancak, son birkaç yıla baktığımızda, 'nın hayatımızdaki ömrünü uzatması planlanmaktadır. kötüye kullanım nedeniyle azaldığını bile söyleyebiliriz. Örneğin, cep telefonlarımızda kullandığımız mobil uygulamalar ve yazılımlarla birçok şeyi daha rahat yapabiliriz. Banka ödemelerimizi yapabilir; arkadaşlarımızla bile buluşabiliriz. Bununla birlikte, bunlar zamanla o kadar çok olur ki, her birine harcadığımız zaman giderek artmaktadır. Bu, birkaç yıl önce kendimize ayrılan sürenin azaldığını göstermektedir. Artık telefonlarımızdan ayırmadığımız gözlerimiz; değişen beden şeklimizi ve hatta gerçek psikolojimizi bile fark edemeyiz. Bu nedenle teknolojisinin 'nın geliştirilmesi ile doğru ve düzgün bir şekilde kullanılması çok önemlidir. Aynı şey robot ve yapay zeka için de geçerlidir teknolojisi .

Yapay zeka zamanımızdan çalacak mı?

Bugün yaşamımızın birçok alanında yapay zeka ve robot teknolojisinden teknolojiden yararlanıyoruz. Örneğin, işyerimizde kullandığımız kurum içi yapay botlar sayesinde, 10 yıl öncesine göre günde 4-5 kat daha fazla iş yapıyoruz. Fakat işyerinde iş yükü olarak rahatladığımızı kim söyleyebilir? Kısacası, yapay zekanın bize kendi niteliklerimizi ortaya koymamız ve gelecekte daha insancıl işlerle uğraşmamız için zaman verdiği söyleniyor. Ancak, yaşamamız için daha fazla zaman sağlayıp sağlamadığı tam bir gizemdir.

Robotlar ve yapay zeka hakkında da işsizlik endişeleri var. Mevcut iş kollarının çoğunun gelecekte ortadan kalkacağı kesindir. Ancak yeni teknoloji ve bunları yönetmek için yeni iş alanları olacağı açıktır. Birçok yeni meslek oluşmaya başladı bile. Yapay zeka ve robot ile ilgili üniversiteler teknolojisi açıldı; Bu alandaki birçok okulda bölümler ve dersler eklenmiştir. Ayrıca, mevcut bilgileri işleyebilen ve yapay zekanın kullanacağı şekilde kodlayabilen yeni insanlara ihtiyaç duyulacağı açıktır. Bu alanda da yeni olasılıklar ortaya çıkmaya başladı.

Bütün bunlar teknoloji Gelişmelere paralel olarak; Yapay zeka veya robotlardan korkmak yerine kaçış olmayan bu sürece kendimizi nasıl adapte edeceğimizi düşünmek çok daha doğru olurdu.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.