Zoom, çalışanlar da dahil olmak üzere günde 300 milyondan fazla toplantı katılımcısına ulaştığı bir zamanda açıklanan 90 günlük güvenlik ve gizliliktir dünyanın en büyük işletmelerinin planını tamamlamaya yaklaşıyor. Lee, Zoom'un kullanımı kolay ve modernleştirilmiş platformu güvenli kalırken kullanıcı güvenliğini ve gizliliğini en öncelikli hale getirmeye odaklanacak.

Görevi değerlendiren Bawa, “Müşterilerimizin güvenliği son derece önemlidir ve yaptığımız her şeyin merkezinde yer almaktadır. Derin bir endüstri deneyimine sahip olan ve farklı segmentlerden kullanıcılara hizmet vermenin zorluğunu anlayan ve içinde yaşadığımız hızlı büyüme döneminde platformumuzun güvenliğini güçlendirme çabalarını yönetecek olan Jason'a katılmaktan heyecan duyuyoruz. ”

Lee, “Dünyanın dört bir yanındaki güvenlik kurumlarını yönetme konusundaki deneyimimi, muazzam bir büyüme yolculuğuna yaklaşmaktan heyecan duyuyorum. Müşterilerimizin ürünlerimize güvenmesini sağlamak bizim için en önemli konudur ve Zoom'un DNA'sına güvenlik eklemeye devam etmek için ekibimle çalışmayı dört gözle bekliyorum. “

Jason Lee Hakkında

20 yıllık teknoloji deneyimine sahip ve kritik görev hizmetleri ve bilgi güvenliğini yönetme konusunda uzmanlaşmış Jason Lee, Zoom'un Baş Bilgi Sorumlusu (CISO) olarak görev yapıyor. Bu görevden önce, Salesforce'ta Güvenlik Operasyonları Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı ve şirket genelinde müşterilere ve çalışanlara küresel organizasyon, ağ ve sistem güvenliği, olay yanıtı, tehdit istihbaratı, veri koruma, güvenlik açığı yönetimi, izinsiz giriş tespiti, kimlik ve erişim yönetimi ve saldırgan. Güvenlik ekibinin bulunduğu alanlarda uçtan uca kritik güvenlik operasyonlarını yönetti. Salesforce'tan önce, Microsoft'un Windows ve Cihazlar bölümünde Güvenlik Mühendisliği Baş Mühendislik Sorumlusu olarak görev yaptı ve şirketin Windows Update, Xbox Live ve Microsoft çevrimiçi mağazası gibi çevrimiçi hizmetlerini korumaya hizmet etti . Ayrıca Microsoft'taki tüm ürünler için kritik öneme sahip Ortak Anahtar Altyapısı (PKI) yönetimi ve tasarımından sorumlu Geliştirici Hizmetleri Kıdemli Direktörü olarak görev yaptı. Bu görev, Windows ve SQL Server gibi ürünlerdeki şifreleme hizmetlerini ve Azura ve Office 365 gibi bulut hizmetlerini içeriyordu. Ayrıca Jason, aynı görevin bir parçası olarak Microsoft için kod imzalama ve kötü amaçlı yazılımdan koruma hizmetlerinden sorumluydu.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.